Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi

Czwartek , 24 kwietnia  2008  22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, podczas którego nastąpiło podsumowanie  realizacji szkolnego Programu Edukacji Ekologicznej.
Najpierw każda klasa pod opieką wychowawcy wykonywała plakat ekologiczny na temat “Jak należy chronić przyrodę”

Następnie rozegrany został “Turniej wiedzy i umiejętności” przygotowany przez p. Klimowicz i p. Kossoń, w którym udział wzięły drużyny ze wszystkich klas IV i V oraz drużyna nauczycieli.

• I miejsce - drużyna klasy V b
  • II miejsce – drużyna klasy V a
  • III miejsce – drużyna klasy Vc

• Kolejnym punktem obchodów Dnia Ziemi było podsumowanie wyników i rozdanie nagród za konkursy ekologiczne, które zorganizowane zostały w marcu i kwietniu w naszej szkole przez p. Mariolę Czubę i p. Annę Kopeć .Były to  "EKO - TEST", "EKO - PLAKAT", "EKO - WIERSZ", "EKO - HASŁO" “NAJLEPSZY PRZYRODNIK” oraz konkurs całoroczny na “NAJLEPSZEGO ZBIERACZ SUROWCÓW WTÓRNYCH”. Na wręczenie nagród przybyli przedstawiciele Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa – sponsorzy nagród

Obchody Dnia Ziemi zakończyła piękna i barwna akademia przygotowana przez uczniów klas III a i III b pod kierunkiem p. Doroty Kwiek oraz p. Wioletty Ruszczyńskiej.